android box android box tv smart tv box

Android box marki Minix

Jakiś czas temu chciałem wymienić swój model telewizora na taki, który jest określany mianem „smart tv”. Przeglądając zasoby sieci Internet w poszukiwaniu wyznacznika jakości jakim mam się kierować analizują aktualne oferty różnych sklepów, przed moimi oczami pojawił się produktu o nazwie android box. Temat od samego początku mnie zaciekawił, więc postanowiłem poszukać trochę więcej informacji na temat tych urządzeń. Jak się okazało, dzięki pudełeczku o niewielkich rozmiarach mogłem przekształcić swój telewizor w smart tv.

Android box – NEO U1 Minix

Decyzja była automatyczna kupuję android box’a. Zaraz po jej podjęciu pojawiły się pytania związane z tym jakie parametry są „dobre”. Kilka dni poszukiwań informacji na temat parametrów, porównania ich między urządzeniami jednego producenta, potem między kilkoma producentami, doprowadziły mnie do postawienia na model NEO U1 marki Minix.

android box

Dokonanie zakupu to już tylko formalność wiedząc jaki model się chce. Postanowiłem więc skorzystać z najpopularniejszego serwisu do zakupu elektroniki w naszym kraju i wyszukiwać firmę od której zakupie swoje android box’a. Ku mojemu zdziwieniu wyboru spośród dostawców nie było. Tylko jedna firma posiada w swoim asortymencie ten produkt.

W kolejnych publikacjach na łamach tego bloga zaprezentuje Wam jak urządzenie, które zakupiłem wygląda, oraz w jakie oprogramowanie zostało wyposażone przez producenta od samego początku.

Parametry techniczne:

Procesor Quad-Core Cortex A53 Processor(64-bit)
GPU Penta Core Mali-450 GPU
Pamięć RAM 2GB DDR3
Pamięć RAM 2GB DDR3
Pamięć 16GB eMMC 5.0 Storage(MLC)
Łączność bezprzewodowa 802.11ac 2 X 2 MIMO Dual-Band Wi-Fi (2.4GHz / 5.0GHz), Bluetooth 4.1
System operacyjny Android™ Lollipop 5.1.1
Wyjście wideo HDMI®2.0, up to 4K @ 60Hz Supports HDMI-CEC
Wyjście audio Via HDMI®2.0, 3.5mm stereo jack, optical SPDIF
Interfejsy RJ-45 GIGABIT Ethernet, czytnik micro SD, USB 2.0 port x 3, OTG port x 1, odbiornik IR, mikrofon x 1, słuchawki x 1
Zasilanie DC 5V, 3A
Obsługiwane formy wideo DAT/MPEG/MPE/MPG/TS/TP/VOB/ISO/AVI/MP4/MOV/3GP/FLV/MKV/ M2TS/MTS/M4V/WMV/ASF
Obsługiwane formy audio MP2/MP3/WMA/WAV/OGG/OGA/FLAC/ALAC/APE/AAC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *